ERKEĞİN İSTEKLERİ


Dünkü yazımda birbirini çok seven, ancak değer yargıları çok farklı olan karı kocanın boşandıktan sonra bir evlilik anlaşması yaparak, tekrar bir araya gelmeyi düşündüklerinden söz etmiştim. Dün, kadının kocasından neler istediğini, evlilik sözleşmesinin şartlarını yazdım.

Bugün erkeğin istekleri nelermiş, okuyalım.


1-Her sabah kahvaltı hazır olacak

2-Her hafta düzenli ütü ve çamaşır yapılacak

3-Her akşam eve geldiğinde yemek hazır olacak

4-Her akşam kahve saati olacak ve eşe hizmet edilecek

5-Ev her zaman düzenli ve temiz olacak.

Bu kadarcık... ***

İşte erkek bu, durur durur damardan vurur. Ee kardeşim, bu kadın hiç iş yapmamışsa, bu saatten sonra kaç adım atabilir ki sana? Sen bir adım at, O da bir adım atsın çok güzel, ama bu kadının sana koşmasını istersen, bence bir adımı atarken düşecek valla...

Demek ki eşin kahvaltı hazırlamıyordu, düzenli ütü ve çamaşır yapmıyordu, yemeği hazır bulmuyordun vesaire vesaire... Bu hizmet davranışları bu kadar önemli ise neden bu kadınla evlendin? Başka kadınla evlenseydin? Şöyle kendi kültüründen bir Ayşe kadın bulaydın kendine? Bu ne? Dalga mı geçiyorsun?

Olaya bakın. Adam kadını arıyor, onsuz olamayacağını ilk kendisi söylüyor, bi de şartlara bakın. Üstüne bir de para isteyecek ayıp olmasa... Seni olduğun gibi kabul ediyorum diyemiyor.

Kadında bu şartları uygulayacak, ne yürek,ne maharetli eller,ne kıvrak bir vücut yapısı,ne de iş kültürü var? Kadın kabul etse bu şartları, biliyor ki yapamayacak, hadi yapmaya çalıştı diyelim, evde erkeğin borusu ötecek...

Bu iki insan yeniden evlenmeli mi? Evlenirlerse mutlu olamayacaklar, ikisinin de istekleri bitecek gibi görünmüyor.

Evlenmemeli mi? Birbirlerinden başkasını gözleri görmüyor.

***Hayattan, evlilikten beklentilerimizin hesabını yapıyor muyuz, çevremizdekiler, ortak paydada buluştuklarımız değil mi? Aradıklarımız, değerlerimizin örtüştüğü kişiler değil mi? Siz masa örtüsünün zerafeti, kıvrımı,rengi gibi özelliklerine bakarken, yanınızdaki üzerindeki kırıntılara takılırsa nasıl yaşanır bu evlilik?

Bence en azından birinin diyeceği tek lafa bakar bu evlilik müessesesi.
Bu laf şudur: HAKLISIN (Bir kadın olduğuma göre bir kelime daha ekleyelim. HAKLISIN KARICIĞIM:) )

12 yorum:

7.oda dedi ki...

bu adam evlenmek yerine eve her gün gelecek bir hizmetçi tutsun, başka söze gerek yok :)

MİSİ dedi ki...

Kesinlikle;)

UMAY dedi ki...

haha evlenen kadar sen yeter ki benim ol derler evlendikten sonra başlar vızırdamalar. Bu konu hakkında var ya kitap yazarım yorum ne kiii:) 6 senelik evliyim aslında erkekleri mutlu etmek kolay evet tamam haklısın en önemlisi ben bilmem beyim bilir diyebilmek ama kültürlü ve asi mesela ben bi kadınsan orda başlar çatışma hele bide özgürlüğe aşırı düşkünsen ama şu var ki akıllı kadın bu şartlarda bile deveyi nasıl güdecegini bilir mesela ben:)))

MİSİ dedi ki...

ne güzel:)

biricitconsungunlugu dedi ki...

erkekler hep ıstıyorlar zaten bı sey yaptıkları yok baska:)
mimledim canım seni:)

MİSİ dedi ki...

kesinlikle,
tamam şekerim.Teşekkürler.

orkidela dedi ki...

Kadın biraz titiz ama istediği şey herkes kendi görevini yerine getirsin. İşten gelince salona çıkarıp attığın çorabını kendin götür sepete at. Erkek ise kendi görevlerini de kadına yüklüyor. O kadının hizmetçiden ne farkı kaldı. Bu evlilik yürümez :)

MİSİ dedi ki...

aynı şekilde düşünüyorum şekerim.

UMAY dedi ki...

selam mimledim seni. sevgiler

yakup dedi ki...

Ben evli olmadığım için bilmiyorum, evleneceğim insan dürüst temiz olsun yeter. Zaten bu zamanda çalışmaktan başka şansım olmadığı için bir gece görecem karımı, eğer uyumuyorsa uyuyorsa onuda göremem, sabah işe gidicek ozamanda yok, hafta sonlarıda çalışıyorum, izin alamam,yılbaşım bayramım yok, senelik iznimi ancak kışın kulllanıyorum bunları kabul ettirebileceiğim bir insan bulursam evlenirim, sonra demesin sen nasıl insansın diye. Gerçi insan değil robotum artık :)) işte benim evliliğim tahminimce böyle olacak, acaba evlenmelimiyim ? Misi varya bravooo nerden bulursun böyle konuları.

FRAGİLE dedi ki...

bu bayan çalışıyor mu? eğer çalışmıyorsa erkeğin istedikleri normal bence, gün boyu çalışıp evin geçimini sağlayan birinin dinlenmeye ihtiyacı var. Ancak eşi çalışıyorsa bu istekler çok ayıp, herşeyden önce kul hakkına girer. Ben eşime bu konuda çok hassasım. Zaten bu sözleşme işi de bana çok saçma geliyor, samimiyetsiz bir durum var orta da. bence tekrar denenmemesi gereken bir ilişki...

UMAY dedi ki...

bana özelden ulaşır mısın umay.kutsal.270506@gmail.com

Yorum Gönder